Aşırı Adet Kanamasına Bitkisel Çözümler

Aşırı adet kanamasına tıp dilinde Menoraji Menstrual adı verilmektedir. Eğer sizinde adet döneminiz çok sancılı ve aşırı kanamalı geçiyorsa bunun bir hastalık olduğunu belirtmemiz gerek.

Aşırı Adet Kanamasına Bitkisel Çözümler

Bunun için en kısa zamanda bir doktora görünmeli ve doktorun söylediklerini uygulamalısınız. Ayrıca bitkisel yollarlada bu hastalığın azda olsa geçmesini sağlayabilirsiniz. Sizde aşırı adet kanamasına bitkisel çözümler adlı makalemizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Kırmızı Toz Biber

Kırmızı Toz Biber
Kırmızı Toz Biber

Aşırı adet kanamasına iyi gelen bitkiler arasında kırmızı toz biber geliyor. Bu baharat kan akışınızı dengelemekle birlikte hormonlarınızı düzene koyuyor. Kocaman bir su bardağının içerisine sıcak su koyun. Ardından 1 tatlı kaşığı acı biber ile çok az bal ekleyip iyice karıştırın. Evet, biraz tadı kötü olabilir fakat sağlığınız için içmek zorundasınız.

Tarçın

Tarçın
Tarçın

Toz tarçın, aşırı kanamanızı durduran mucizevi bir besindir. Ayrıca aşırı kanaması olmayan bayanlarımız toz tarçını kullanarak adet sancılarını sonlandırabilir. Bunun için bir bardak sıcak suyun içerisine bir tatlı kaşığı tarçın atın ve 1-2 dakika bekledikten sonra için. Tatlandırmak için içene kesinlikle işlenmiş şeker katmayın. Bunun yerine bal koyabilirsiniz.

Soğuk Kompres Yapın

Soğuk Kompres Yapın
Soğuk Kompres

Kompres torbalarından alarak içini buz ile doldurun. Daha sonra ayaklarınızın altına bir yastık alarak uzanın. Karnınızın üzerine buz torbasını koyarak yaklaşık olarak 15-20 dakika bekleyin. Bu yöntem hem adet sancınızı alacak hemde aşırı adet kanamanızı kesecektir.

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi
Elma Sirkesi

Elma sirkesi, hormonlarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Ek olarak baş ağrınız, sinirli halleriniz ve yorgunluğunuz varsa elma sirkesi bu dertlere binbir deva olacaktır. Bir bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyin. Adet dönemlerinizde içerek ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Zencefil Tozu

Zencefil Tozu
Zencefil Tozu

Bu bitki doğal şifa kaynaklarından biridir. Zencefil tozu, adet kanamanızı azaltarak daha rahat bir gün geçirmenizi sağlar. Bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı zencefil tozu atın. Karıştırarak için. Adet günlerinizde bu karışımları uygulayarak hem sancınızı hemde adet kanamanızı azaltabilirsiniz.