Aşk Neden Biter?

İlişkiler genellikle; aldatma durumlarında, çocuk sahibi olma konusunda fikir ayrılığına düşülmesi, yaş farkının göze çarpması gibi durumlarda sona eriyor.

Aşk Neden Biter?
Aşk Neden Biter?

Hiç kimse bir ilişkiye biteceğini düşünerek başlamaz, ancak yaşananlar, anlaşmazlıklar ve farklı hayatlar, ilişkileri tarihin tozlu sayfasına doğru iter. Peki, severek başladığımız ilişkiler, neden zamanla bir kördüğüm haline döner ve aşk neden biter?

Yapılan araştırmalara göre ilişkiler genellikle; aldatma durumlarında, çocuk sahibi olma konusunda fikir ayrılığına düşülmesi, dinlerin farklı olması, yaş farkının göze çarpması ve birbiriyle çakışan politik görüşlerin olması gibi durumlarda sona eriyor. Bu sebepler, belki temel sorun belki de fitilin çekildiği nokta oluyor. Ancak özellikle aldatılma durumu, biten ilişkilerde en kesin sonları getiriyor. Özellikle kadınlar, aldatılma sonrası biten ilişkilerine, kesinlikle dönmeyeceklerini söylüyor.

İlişkiler bitiyor, peki ya aşk? Aşk bitiyor mu?  "Ayrılıklar da sevdaya dahil, çünkü ayrılanlar hala sevgili" demiş şair. O zaman bu durumda, ayrılık olsa da aşk bitmiyor. Aşk, kişinin karşı tarafa sevgi ya da nefret gibi durumlar beslemediği durumlarda sona eriyor. Bu nedenle, eski sevgilinizden nefret ediyorsanız, dikkatli olmanızda yarar var. Çünkü hala ona aşık olma olasılığınız oldukça yüksek. Unutmayın, kimi zaman nefret, aşktan çok daha güçlü bir duygu halini alabiliyor.