Finans

Halkbank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılır?

Halkbank’ta kredi erteleme nasıl yapılır? Erteleme koşulları nelerdir? Erteleme başvurusu nasıl yapılır? Tüm bu soruları yazımızda ele alacağız.

Halkbank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılır
Halkbank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılır

 

Özellikle günümüzde hepimiz bankaları sık sık ziyaret ediyoruz. Yatırımlarımızı yönetmek için doğru adres olan bankalar, çoğu zaman bütçemizi ayarlamak için de fırsatlar sunuyor. Yaşı, cinsiyeti, sektörü ne olursa olsun hepimiz bir noktada bankalarla işbirliği içinde yaşıyoruz. Taşınır ya da taşınmaz mal alımında finansal destek aldığımız bankalar, sundukları kredi kartı hizmetiyle de bizi kendilerine bağlıyor. Ancak bu desteğin bir geri ödemesi var. Her ay aynı maddi güce sahip olmayan kişiler gerektiğinde Halkbank’ın desteği ile kredi ve kredi kartı erteleme başvurusunda bulunabilirler.

Halkbank kredi ya da kredi kartı ödemenizi ertelemeniz gerekiyorsa işte yapabilecekleriniz. Çoğu banka gibi Halkbank da bu zor dönemde üzerine düşeni yaptı ve ihtiyaç sahibi müşterilerinin taleplerini geri çevirmeyerek kredi ve kredi kartı borcunu ertelemek için harekete geçme kararı aldı. Belirli şartlar altında gerçekleştirilecek olan işlem, kişilerin kendilerini toparlamalarını ve ödemeye hazır hale gelmelerini bekleme noktasında yön buluyor.

Halkbank Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

Halkbank’tan kredinizin ertelenmesini talep etmek istiyorsanız, kredi erteleme koşullarına uymanız gerekir. Bu koşullar Ekonomi Destek Paketi adı verilen bir paket ile kararlaştırılmıştır. Bu karar sonucunda ihtiyaç, taşıt veya konut kredinizi üç aya kadar erteleyebilirsiniz. Erteleme faizi, kredinizin güncel faiz oranı üzerinden hesaplanır.

Halkbank kredi erteleme işlemi tamamlandıktan sonra faiz farkı diğer vadelere eşit olarak dağıtılır. Bireysel kredi erteleme talebi oluşturduysanız başvurunuz 7 iş günü içerisinde tamamlanacaktır. Tamamlanan kredi erteleme talebiniz tarafınıza SMS olarak gönderilecek ve yeni taksit planı için yeni hizmet bedeliniz tahsil edilecektir. Yeni taksit planınızı internet sitesinden veya mobil uygulama aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Halkbank Kredi Erteleme Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Halkbank kredi taksit erteleme başvurusu için çağrı merkezini arayabilir, mobil bankacılık, internet bankacılığı, şubeye gidebilir ve halkbank.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Öncelikle kredinizi internet üzerinden ertelemek istiyorsanız Halkbank internet şubesine giriş yapmalısınız. Ardından Kredilerim seçeneğine tıklamalı ve Bireysel Kredilerim butonuna tıklamalısınız. Burada bireysel kredi erteleme seçeneğini göreceksiniz. Doğru adımları geçtikten sonra krediniz beklemeye alınacaktır.

Mobil’den Halkbank Kredi Erteleme

Halkbank İhtiyaç Kredisi ertelemek için mobil uygulamaya giriş yapın, Kredilerim sekmesine tıklayın, ardından İhtiyaç Kredisi Ertele’ye tıklayın ve talebi oluşturun. Tüm kriterleri sağladığınız takdirde krediniz için erteleme talebinde bulunmanız mümkün olacaktır.

Kredi erteleme nasıl yapılır hakkında daha fazla bilgi almak için Halkbank web sitesini ziyaret edin. Ya da Halkbank kredi erteleme numarası olarak da kullanabileceğiniz 0850 222 0 400 Halkbank hizmetini arayarak müşteri temsilcisine bağlanmadan kredi erteleme talebi oluşturabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Bunlar İlginizi Çekebilir !