Finans

İş Bankası Kredinizi Nasıl Ertelersiniz?

İş Bankası Kredisini Ertelemenin Yolları 2022. Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan İş Bankası, Covid-19 kriziyle ilgili bir açıklama ile bireylere  ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, ek hesap, kredi kartı ödemelerini erteleyebileceklerini belirtti.

İş Bankası’nda kredi erteleme başvurusu yapmak çok kolay !

İş bankası kredi erteleme başvurusu için size en yakın iş bankası şubesini ziyaret edebilir, internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılıktan yapacağınız başvuru için lütfen Kredilerim yazan bölüme tıkladıktan sonra Ödeme Planı Erteleme bölümünü seçiniz. İş bankası resmi web gitmek için buraya tıklayın.

İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır
İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır

İş Bankası Kredi Erteleme Koşulları

İş Bankası Kredi Ertelemenin koşulları şunlardır:

  1.  Toplam kredi tutarının 500.000 TL’den yüksek olması gerekmektedir.
  2.  Azami Borç/Gelir oranı farklı ekonomik gruplara göre belirlenmektedir.
  3.  İş Bankası’nda konut kredisi erteleme başvurusunda bulunan borçlunun yaş grubuna göre aylık toplam gelir ve borç oranı

Ayrıca:

  • Kredinizi 12 aya kadar erteleyebilirsiniz.
  • Kredinizi 3 defaya kadar erteleyebilirsiniz.
  • Krediniz iyi durumda olmalı ve erteleme için geçerli bir nedeniniz olmalıdır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi erteleme hesaplama işlemi de diğerleri gibi çok basit bir işlemdir. Ertelemek istediğiniz kredinin vadesine eşit taksit sayısı önce geri ödeme planında ilk sıradan alınır ve son sıraya konur. Yani krediniz aslında Ağustos 2025’te bitiyor diyelim. Böylece 3 aylık bir kredi ötelemesi yapmak isterseniz yeni ödeme planınızda diğer 3 ayda taksit ödemesi yapmazsınız. Bu şekilde krediniz son 3 taksitle birlikte Kasım 2025’te sona erecektir. Bu durum faiz ödemelerinizi azaltabilir ve kısa vadeli finansal yükümlülüklerinizi yerine getirmenize yardımcı olabilir.

Bu süreçten sonra İş Bankası’nın kredi erteleme planında yer almakla ilgili fikrinizi değiştirebilir veya kredinizi ödemeye devam edebilirsiniz.

Kimler faydalanabilir?

Erteleme ile ödeme planınızda bir kesintiden yararlanabilir ve mevcut krediniz için ödeme yapmaya devam edebilirsiniz. Aşağıdaki durumlarda taksit erteleme için uygunsunuz:

  • Krediye uygulanan faiz miktarı nedeniyle aylık ödemeleriniz yüksektir.
  • Kredinizin vadesi iki yılı aşıyorsa (örneğin beş yıl).
  • Mali durumunuzda neler olup bittiğini yakından dinlerken ödeme yapmaktan biraz zaman ayırmak istiyorsunuz.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme

Kredi kartı kullanmak bazı nedenlerden dolayı insanları zor duruma sokabilir, örneğin bakiyeyi ödeyemiyorsanız ya da önlenemeyen bir krediye başvurmak istiyorsanız. Şubeye giderek başlayabileceğiniz; 3 aya kadar İş Bankası kredi kartı borç erteleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu iş için faiz oranı %1,25 olarak belirlenmiştir ve bu oran ile kredi kartınızı erteleyebilirsiniz. Örneğin 1.000 TL olan kredi kartı borcunuzu 3 ay ertelediğinizde bu bedel 1.044,50 TL’ye ulaşmaktadır.

İş Bankası Ek Hesap Erteleme Nasıl Yapılır ?

Ek hesap erteleme veya kmh erteleme işlemlerinizi yukarıda belirtilen uygulamaları kullanarak İş Bankası’nda gerçekleştirebilirsiniz. Faiz oranı %1,25 olup 3 aya kadar erteleme yapmak mümkündür.

Kredi Erteleme İmkanı Sunan Bankalar:

 

Bunlar İlginizi Çekebilir !