Gelin Bel Kuşağı Modelleri

Gelin kuşağı modelleri genellikle kırmızı renk ile anılsa da, modern çağa ayak uyduran genç ve yetenekli tasarımcılar, bu kuşan modeli için farklı renkler de kullanmışlardır.

Gelin Bel Kuşakları

Gün geçtikçe evlilik yolunda ilerleyen bireylerin sayısı da artıyor. Bu alanda kendine en çok özen gösteren kişi, şüphesiz bayanlar olmaktadır.

Gelin Kırmızı Bel Kuşağı

Çünkü giyilecek gelinlik, en önem verilen ve hayali kurulan kıyafetlerden bir tanesi olmaktadır. Gelinlikleri sadelikten uzaklaştırmak için kullanılan gelin bel kuşakları, taşlar, işlemeler ve tül motifleri, herkesin tercihine göre değişmektedir.

Gelin Sarı Bel Kuşağı

Geleneklerimizim bir parçası konumunda olan gelin kuşağı modelleri, eskiden sade kırmızı kuşak olup, bele kurdele şeklinde bağlanmaktaydı. Fakat günümüzde çeşitlendirilen bu model, farklı taş, boncuk ve aksesuarlar ile zenginleştirilip, farklılaştırılmıştır.

İncili Gelin Bel Kuşağı

Gelin kuşağı modelleri genellikle kırmızı renk ile anılsa da, modern çağa ayak uyduran genç ve yetenekli tasarımcılar, bu kuşan modeli için farklı renkler de kullanmışlardır. Düğün temalarının farklılaştığı alanlara özel olarak hazırlanmış kuşaklar, rengarenk örnekler ile karşımıza çıkıyor.

İşlemeli Gelin Bel Kuşağı

Genellikle bu kuşakların renkleri gelin çiçeğinin renkleri ile aynı seçilerek bir uyumluluk yakalanmaya çalışılmaktadır. Her zaman olduğu gibi, rengarenk gelin kuşaklarında da saten kumaş kullanılmaktadır.

Kırmızı Gelin Bel Kuşağı

Gelinliği çok fazla kapatmayacak daha sade modeller isteyen bayanlar için ise, tül detaylı kuşaklar tercih ediliyor. Kırmızı gelin kuşağı modelinin, gelinliğin orijinalliğini bozduğunu düşünen bayanlar ise, bu alanda hazırlanan daha taşlı ve boncuk işlemeli modelleri tercih ediyor.

Kırmızı Gelin Kuşağı

Kemer olarak hazırlanan modeller, gelinlikten ayrı bir parça gibi değil de gelinliğin içinden bir parça olarak gösterilerek, hem gelinlik modelinin bozulmamasını hem de modernlikten uzaklaşmamayı sağlamaktadır. Kullanılan taşlar genellikle parıltılı seçilmektedir. Ayrıca kemerler için büyük pullar, metal işleme detayları gibi ayrıntılar da eklenmektedir.

Mor Gelin Kuşağı

Kırmızı gelin bel kuşakları, geleneğin etkisi ile günümüze kadar gelmiş ve gelinlikler ile tamamen bütünleşmiş parçalar olmuşlardır. Gelinliklerde çiçekli ve fiyonklu olarak kullanılan kuşak modelleri, gelinliği renklendirmede kullanılan zenginleştirici aksesuarlardan olmuştur.

Gelin Kuşağı ve Duvağı

Bekareti simgeleyen kırmızı kuşaklar, günümüzde bu anlamda tercih edilmese de, bazı gelinler için hala önemli bir unsur olarak kullanılmaya devam etmektedir. Bu hususta hem geleneği simgeleyen hem de modaya uyan kuşak modelleri seçilecek ise, gelinlik ile büyük uyum içerisinde olmasına dikkat edilmesi gerekir. Taş veya motiflere uyumlu kuşaklar, çok daha şık bir görünüm kazandıracaktır.

Gelin Bel Kuşağı

Boncuklu Gelin Bel Kuşağı

 Boncuklu Gelin Bel Kuşağı