Göbek Yağlarını Eriten Çay Tarifi

Yaz ayı geldi çattı. Siz hala kilo veremeyenlerden misiniz? Üzülmeyin. Göbek yağlarını eriten çay tarifi ile artık sizde dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yetişen yeşillikleri tüketerek hızlıca kilo verebilirsiniz.

Göbek Yağlarını Eriten Çay Tarifi
Göbek Yağlarını Eriten Çay Tarifi

Malzeme Listesi:

  • 1 adet salatalık
  • 1 tatlı kaşığı rendelenmiş zencefil
  • 1 adet dilimlenmiş limon
  • 10 adet taze nane yaprağı

Nasıl Yapılır?

Bir cam şişenin içerisine 1 litre su ilave edin. Daha sonra tüm malzemeleri ekleyerek şişenin ağzını sıkıca kapatın. İster buzdolabına istersenizde güneş almayan bir yerde bekletin. 1 gün boyunca beklettiğiniz bu çayı sabah ve akşam aç karnına tüketmenizi öneriyoruz.

Ayrıca belirtmek isteriz ki bu çayın tadı diğer diyet çaylarının tadına göre oldukça ferahlatıcı… Yani rahatlıkla, mideniz bulanmadan tüketebilirsiniz. Peki, bu çay vücudumuza hangi etkileri bırakmakta? Hemen anlatalım.

Bu çayı tükettikten yaklaşık 15 dakika sonra onikiparmak bağırsağında bulunan enzimleri harekete geçirmiş bulunmaktayız. Enzimlerin harekete geçmesi sonucu yiyecekleri çok daha iyi sindirmiş olacak ve doğal olarak acıkmanız gereken süreden çok daha uzun süre sonra acıkmış olacaksınız. Salatalık çayı sayesinde bir sürede olsa tatlı yeme isteğiniz bastırılmış olacaktır. Bu süre zarfı boyunca hamur işi ve yağlı yiyecekler mutlaka uzak duralım.