League Of Legends (LOL) Yeniden Bağlan Hatası Çözümü 2020

LoL Yeniden bağlan hatasının temel olarak kaynaklandığı yer DNS sunucusudur. Lol istemcisi ile bağlantı kurmaya çalışan internet sağlayıcımız gerekli veri akışını tamamlayamaz ise bağlanıyor olarak görünür ve öylece kalır bu hata. Fakat ben ne yaptım? Bütün çözüm yollarını buldum ve şimdi size adım adım anlatıyorum.

League Of Legends (LOL) Yeniden Bağlan Hatası Çözümü 2020
League Of Legends (LOL) Yeniden Bağlan Hatası Çözümü 2020

Eğer yeniden bağlan hatası alıyorsanız en başta DNS ayarlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir, bu ayarları servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayarak değiştiremiyorsunuz maalesef. Bu yüzden her yolu denemeli tüm kaynakları araştırıp doğru olanları yapmalısınız. LoL için yaptığım araştırmalarda Türkiye – İstabul sunucusuna geçmesinden sonra ping sorununun bittiğini görsem de bazı internet servis sağlayıcıları LoL’ü tanımamakla birlikte bir çözüm yolu sunamıyorlar.

Kendimin de yaşadığı problem olduğu için tamamen çözmüş bulunmaktayım, kablosuz bağlantı kuruluyor ise bilgisayar – modem arasında bilin ki modeminizin wi-fi ayarları bozuk. Turkcell superonline wifi arızası hakkında o kadar çok şikayet açılmış ki; anlatamam. Bu arkadaşlar eve yeni modem gönderse de maalesef sorun çözülmemekte.

Ben ne yaptım? Kabloluya geçtim. Evimde kötü bir görüntü yaratıyor olsa bile maalesef bunu yapmak zorunda kaldım çünkü 3 kez modem değişimi yapıldı fakat sorunum devam etti. Hiç bir şekilde bağlanamıyordum oyuna. TP-Link’in internet kablosundan 10 metrelik aldım, ne kadar kısa olursa kablo sizin için o kadar iyi olur, lol yeniden bağlan hatası bu sayede çözülmüş olacaktır.

Yeniden bağlan hatası çözümü 2020

Kablo çekme imkanınız yoksa evinizde, sıradaki çözümümüz de DNS ayarlarını güncellemek olmalı. Modem arayüzüne girdikten sonra gerekli ayarlamaları yaparsanız yeniden bağlan hatasını bir nebze çözmüş olabilirsiniz.

Fakat bu devam edebilir, kalıcı bir çözüm için bir şikayet oluşturabilir ve fiziksel çözüm bekleyebilirsiniz. Eğer herhangi bir aksiyon alamıyorsanız yine bir başka çözüm olarak modem yazılımı güncellemesi yaptırın sağlayıcınıza.

Çağrı merkezini aramanızdan sonra wi-fi ayarlarımı güncellemek istiyorum ve yazılımın güncellenmesini istiyorum derseniz gereken işlemleri 5 dakika içerisinde yapacaklardır. Fiber internet kullanıyorsanız bu süreç biraz uzayabilir çünkü VDSL – ADSL – Fiber farklıdır.

Yurt internetinden lole bağlanmak istiyorum diyorsanız maalesef bu da biraz sıkıntılıdır, çünkü modem filtre ayarları yapılmıştır ve sadece tanımlanan uygulamalara izin vermektedir. Fakat bunun için de kendimce naçizane bir çözüm yolu buldum elbette.

Öncelikle mobil veriyi bilgisayara bağladıktan sonra LoL’e bağlanıyor ve oyuna giriyoruz. Oyun yüklenirken mobil veriden çıkıyoruz ve kendi modem internetimize bağlanıyoruz, bu sayede sadece telefon internetinden bağlantı datası alınıyor, pek bir kaybınız yok yani.

Bu çözümü uygulayamayan veya yapsa da çalıştıramayan arkadaşlar yorum olarak paylaşırsa kendilerine bizzat yardımcı olurum elbette. Özellikle üniversite okuyan ve yurtta oturup LoL’e bağlanamayan arkadaşlar kesinlikle ulaşsın hallederiz lol yeniden bağlan hatası çözümü için.

Yeni bir modem almak lol yeniden bağlan hatasını çözebilir arkadaşlar, bu yüzden uygun fiyatlı ve filtre uygulamayan bir modem araştırması yapabilirsiniz. Şahsen kendim de superonline fiber’in sağladığı modemlerden hiç memnun olmamamdan sonra yeni modem alacaktım fakat kablolu bağlanınca sorunum çözüldüğü için almadım.

LoL Yeniden bağlan hatası

Kasanızda veya laptobunuzda bulunan internet kartında problem olabilir, sadece burada modemi suçlamamak gereklidir. Tüm sürücü güncellemelerini yapmalı ve internet driverlarınızı da bunlarla beraber güncellemek zorundasınız. Eğer sürücü güncellemeyi bilmiyorsanız yorum olarak mail adresinizi yollayın kendim uzaktan bağlanıp çözerim bunu.

lol yeniden bağlan hatası yaşayan arkadaşlarım bana discord veya mail üzerinden bu çözüm önerilerini uygulamasına rağmen çözemeyen varsa ulaşabilirler veya yorum olarak kullanıcı adınızı – mailinizi bırakırsanız ben ulaşabilirim.

Yeniden bağlan hatasının tüm çözümlerini anlattık, ayrıca bir önceki yazılarımı lol panolarda paylaşan kıymetli arkadaşlarım olmuş. Kendilerine ufak hediyeler yolladım teşekkür mahiyetinde paylaştıkları için.

er siz de LoL ile ilgili hediyeler kazanmak isterseniz LoL Panolarda bu yazımı paylaşıp kullanıcı adınızı yorum olarak bırakın ve mail adresinize göndereceğim E-Pin’i aktif edip hediyenizi alın!