Nazlı Çelik kimdir? Biyografisi

Haber spikeri Nazlı Çelik kimdir? Star TV ve NTV kanallarında haber spikerliği yaparak ekranlara gelen ve NTV'den ayrıldıktan sonra halen Star TV ekranlarında yer almaktadır.

Nazlı Çelik kimdir? Biyografisi
Nazlı Çelik kimdir? Biyografisi

Haber spikeri Nazlı Çelik kimdir?

Star TV ve NTV kanallarında haber spikerliği yaparak ekranlara gelen ve NTV’den ayrıldıktan sonra halen Star TV ekranlarında haber spikerliğine devam eden Nazlı Çelik, 1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Çelik’dir

İlk ve orta öğrenimini doğduğu memlekette tamamladıktan sonra İsviçre’ye giderek Lise eğitimini yurt dışında tamamladı. Daha sonra üniversite eğitimi için ABD’nin yolunu tuttu ve Boston şehrinde Emerson College’da hem televizyon hemde Psikoloji alanında eğitim gördü. Eğitim kariyerini tamamladıktan sonra ülkesine geri dönerek muhabirlik ve programcılık yapmaya başladı. Uzun süre bu işi yaptıktan sonra 1999 yılında NTV’ye geçti. Burada kariyerinin üst zirvesine doğru tırmanışa geçerek Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak Beyaz Saray’a gitti. Burada Pentagon gezilerini içeren bir eğitim gördü.

Nazlı Celik

ABD’den döndükten sonra Star TV kanalına transfer oldu. Star Tv ekranlarında 2006 yılında beridir Haber sunuculuğu görevini yapmaktadır.

Nazlı Çelik, 1999 yılında Vepa Group Yönetim Kurulu üyesi Burak Öztarhan ile dünya evine girdi. 2012 yılında ise bu evliliği sonlandırdı. Daha sonra iş adamı Murat Özyeğen ile kısa bir ilişki yaşadı. Fakat bu ilişkide de umduğunu bulamayıp ayrılık kararı aldı. Nazlı Çelik, şu sıralar adı Serdar Bilgili ile anılmaktadır.

Serdar Bilgili daha önce Beşiktaş Başkanlık görevini yapmış bir iş adamıdır.

Nazlı Çelik boyu; 1.62 m

Nazlı Çelik kilosu; 55 kg

Güzel spiker Nazlı Çelik‘in göz rengi kahverengi ve saç rengi kumraldır.