Tenis Raketi Nasıl Seçilir?

Tenis oyuncuları kalitesiz raketlerle oynayamaz, bu nedenle dikkatli olmanız ve bir raket satın alırken bazı faktörlere dikkat etmeniz gerekir. Ancak, mükemmel performans elde etmek için bir rakete servet harcamayın.

Tenis Raketi Nasıl Seçilir
Tenis Raketi Nasıl Seçilir

TENİS RAKETİ SEÇERKEN EN ÖNEMLİ NOKTA

Tenis raketi satın alırken bir tavsiye, ne tür bir oyuncu olduğunuzu ve en iyi ne tür vuruşlar yaptığınızı araştırmanızdır. Raket seçerken en önemli nokta büyük bir baş kısmıdır. Eğer teniste yeniyseniz, büyük başlı bir raket almanızı tavsiye ederim. Bu raketler sayesinde daha güçlü vuruşlar yapmanız mümkün olacaktır. İlk raketinizi alırken ucuz raketleri tercih etmenizi öneririm. Çünkü 1-2 ay sonra yeni bir raket almanız gerekecektir.

Eğer ilk kez raket alıyorsanız ve daha önce hiç tenis oynamadıysanız, hafif raketleri tercih etmenizi öneririz. Sadece kullanımı daha kolay olmakla kalmayacak, aynı zamanda sakatlanmama konusunda yardımcı olacaktır.

Eğer hafif raketlerle oynuyor ve bilek ağrısı çekiyorsanız, ağır raketlere geçmelisiniz. Ağırlık gibi, ağırlığın nasıl dağıtıldığı da önemlidir.

TENİS RAKETİNİ NASIL SEÇMELİYİM?

Çok fazla kafa ağırlığına sahip ancak toplam ağırlığı düşük raketler atışlarınızın daha güçlü olmasına neden olacaktır. Ancak bu raketlerin bazı dezavantajları da vardır. Güçlü atışlara atış kontrolünde bir azalma eşlik eder ve bu da manevra kabiliyetini azaltır. Eğer tecrübeli bir oyuncuysanız kesme ve güç atışlarında zorlanmayacağınız için kol kaslarınız zorlanmayacak ve manevra kabiliyetiniz artacaktır.