PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Avantajları

2019 ve 2020 yıllarına maaşını PTT'den alan emekli müşteriler için hazırlanmış olan Ptt emekli kredisi için başvuru şartları nelerdir ve ptt emekli kredisi avantajları nelerdir bunları paylaşacağız. Ayrıca sadece PTT'nin değil diğer bankalarında PTT'den emekli maaşı alan müşterilere sunmuş olduğu uygun kredileri de sizler için paylaşıyoruz. İyi okumalar.

2019 yılında emekli maaşlarını PTT’den alanlara kredi veren 5 banka bulunmaktadır. Bu bankalar emekli maaşını PTT alan veya maaşını PTT’ye getirmeyi taahhüt eden kişilere ve PTT çalışanlarına özel kredi sunmaktadır. PTT ile anlaşmalı olan bu bankalar kredileri kefil, gelir belgesi ve teminat istemeksizin sunmaktadır. Ancak bu bankalar kredileri verirken bazı yaş sınırları koymaktadır. PTT emekli kredisi veren PTT ile anlaşmalı olan bankalar;

 • Aktif Bank
 • Türkiye Ekonomi ve Kalkınma Bankası (TEB)
 • İNG Bank
 • Denizbank
 • Vakıfbank

Aktif Bank PTT Kredisi

Aktif Bank PTT Kredisi
Aktif Bank PTT Kredisi

N Kolay Kredi PTT emekli kredisi kapsamında kefil ve gelir belgesi olmadan emekli maaşını PTT’den alanlara 60.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. 60 aya varan vade seçenekleri ve %2,59 faiz oranı seçeneğiyle emekli krediniz Aktif Bank’ta. Talep edilen kredi tutarının %0,5’i kadar tahsis ücreti ve sigorta kesintisi yapılan bu kredi başvurularını PTT şubeleri üzerinden yapabilirsiniz. PTT şubelerine giderek Aktif Bank emekli kredisine başvuru yapmak istediğinizi belirterek size verilen formu doldurun. Gerekli onay işlemlerinin ardından kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan tutara kavuşacaksınız.

TEB PTT Kredisi

TEB PTT Kredisi
TEB PTT Kredisi

TEB Jet Kredi, emekli maaşını PTT’den alan kişilere ya da PTT çalışanlarına özel olarak sunulan bir kredi türüdür. PTT emekli kredisi kapsamında kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. 70 yaş ve altı kişilerin yararlanabileceği bu kredi kapsamında en düşük 2.500 TL en yüksek ise 40.000 TL kredi çekebilirsiniz. 60 ay vade seçeneği sunulan TEB Jet Kredi kapsamında sunulan faiz oranları ise piyasa koşullarına göre değişim göstermektedir. Başvurularınızı ise PTT şubelerini üzerinden sadece nüfus cüzdanınız ile yapabilirsiniz.

Vakıfbank PTT Kredi

Vakıfbank PTT Kredi
Vakıfbank PTT Kredi

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi maaşını PTT aracılığıyla alan emeklilere özel olarak sunulmaktadır. 80 yaşından küçük kişilerin başvuru yapabileceği bu kredi kapsamında 20.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 36 ay vade seçeneğinin sunulduğu bu kredide faiz oranları oldukça cazip olup piyasa koşullarına göre değişim göstermektedir. Hızlı ve zahmetsiz şekilde başvurularınızı PTT işyerlerinden yapabilirsiniz.

Denizbank PTT Kredisi

Denizbank PTT Kredisi
Denizbank PTT Kredisi

Denizbank Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi emekli maaşını PTT şubelerinden alan kişilerin ihtiyaçlarına çözüm oluşturmaktadır. 60 aya varan vade seçenekleriyle sunulan bu krediye 80 yaşından küçük olanlar başvurabilmektedir. 2.000 TL’den 36.000 TL’ye kadar kredi çekme fırsatı sunan bu kredi kapsamında kredi tahsis ücreti ve sigorta kesintisi yapılmaktadır. Kredi tutarının binde beşi oranından alınan kredi tahsis ücreti 10.000 TL için 50 TL’ye karşılık gelmektedir. Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi kapsamında sunulan faiz oranları ise;

2.000 TL ile 5.000 TL kredi çekenler için belirlenen faiz oranı %2,59’dur.
5.001 TL ve 10.000 TL arası ihtiyaçlarınız için faiz oranı %2,39’dur.
10.000 TL ve üzeri ihtiyaçlarınız için faiz oranı aylık %2,24 olarak belirlenmiştir.

(Güncel faiz oranlarına www.denizbank.com adresinden bakmanız gerekmektedir. Belirtilen faiz oranları güncelliğini yitirebilir)

İNG Bank PTT Emekli Kredisi

İNG Bank PTT Emekli Kredisi
İNG Bank PTT Emekli Kredisi

İNG Kredi Postam maaşını PTT işyerlerinden alan kişilere ve PTT çalışanlarına sunulmaktadır. İNG Kredi Postam kapsamında 1.000 TL’den 45.000 TL’ye kadar ihtiyaçlarınıza çözüm oluşturabilirsiniz. 60 ay vade seçeneğinin sunulduğu bu kredi kapsamında faiz oranları çektiğiniz miktara göre değişim gösterebilmektedir. 75 yaşından küçük kişilerin başvuru yapabileceği bu kredinin faiz oranları;

 • 1.000 TL ile 3.000 TL arası ihtiyaçlarınıza %2,74 faiz oranı,
 • 3.000 TL ile 10.000 TL arası ihtiyaçlarınıza %2,49 faiz oranı,
 • 10.000 TL ile 20.000 TL arası olan ihtiyaçlarınıza %2,39 faiz oranı, 
 • Son olarak 20.000 TL ve üzeri için belirlenen faiz oran %2,24’tür.

Kampanya Koşulları:

 • Azami kredi tutarı PTT Personeli ve PTT Emeklileri için 45.000 TL'dir; minimum kredi tutarı 1.000 TL'dir.
 • Azami vade 60 aydır.
 • Hayat sigortası zorunludur.
 • Başvuru için nüfus cüzdanı ibraz etmeniz gerekmektedir.
 • Kredi işlemlerinden 75 yaşına kadar olan müşterilerimiz yararlanabilir. (Müşteri yaşı ve kredi vade süresinin toplamı 75 yılı geçemez. Örneğin 73 yaşında olan bir emekli 3 yıl vadeli kredi alamaz, 2 yıla kadar vadeli kredi alabilir.)
 • Kredi kullandırımlarında kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

PTT emekli kredisi kapsamında başvurularınızı sadece nüfus cüzdanınızı yanınızda getirerek PTT şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.

PTT emekli kredisi nasıl alınır ve PTT emekli kredisi hesaplama konusunda bizlere aşağıda bulunan yorumlar kısmında ulaşarak hesaplama ve kesilecek masraflar konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

NOT: Sadebilgi.com olarak sadece bilgi verme yükümlülüğümüz bulunmakta olup, kredi başvurusu yapma ve kredi başvurusu gibi konularda yardımcı OLMAMAKTAYIZ!