French Oje Nedir Nasıl Sürülür?

Fransız ojesi olarak bilinen French oje, en zor ojelerden bir tanesidir. Sürüm tekniği olarak oldukça zor olan bu oje türü, aynı zamanda sizleri bir hayli zorlayacağı gibi güzel bir tırnak görünümü kazanmanızı sağlar.

French Oje Nedir Nasıl Sürülür
French Oje Nedir Nasıl Sürülür

Kendi French oje tekniğinizle güzel ve bakımlı tırnaklara kavuşmak artık çok kolay. Nasıl mı? : Önce tırnaklarınıza iyi bir manikür yapın, etleri temizleyin, tırnakları kesin ve törpüleyin, ardından oje sürme işlemine geçin!

French oje nasıl sürülür?

  1. French yapmak için öncelikle 2 renk beyaz oje edinin. Aslında pek çok renk ile bu French elde edilse de, aslen beyaz renkle daha güzel bir görünüm yakalama durumu dur söz konusu oluyor. Doğru tonları yakalamak ve biri açık, biri koyu beyaz ton bulmak oldukça önemlidir.
  2. Öncelikle tırnağınızda yer alan ojeyi tamamen temizleyin. Daha sonra baz sürün ve 5 dakika kadar tırnağınızı dinlendirmeye alın.
  3. Kar beyaz renginde ki ojeyi avucunuzdan enlemesine olmak koşulu ile tırnağınıza sürün.
  4. Tırnağınızın uç kısmına ojeyi simetrik olarak sürün ve French için bir diğer adımı geçerli kılın.
  5. Daha sonra tekrar tırnağınıza bir kat daha uygulama yapın. Bilindiği gibi bu tip makyajları iki kat olarak uygulamak olumlu sonuçlar almanızı tetikleyeceğinden dolayı günümüzde büyük bir önem taşımaktadır.
french oje nedir nasıl sürülür
french oje nedir nasıl sürülür

 

İşte bu kadar! 5 adımda French ojeyi nasıl kolayca uygulayabileceğinizi gösterdik. Bu adımları uyguladıktan sonra French manikür ojelerinizi dakikalar içinde tamamlayabilir ve bir sonraki tırnak boyamanızda French oje sürme mantığına girebilirsiniz.

Bazı tırnak bloggerlarının neden french ojelerini baz sürene kadar beklettiklerini merak ediyor olabilirsiniz. Fazladan iş veya adım gibi görünebilir, ancak gerçekte ojenizin daha uzun süre dayanmasına ve daha da iyi görünmesine yardımcı olacaktır. Bu yüzden bir dahaki sefere ojenizi sürdüğünüzde, ilk baz katı unutmayın!