Sarımsağın Saç Dökülmemesine Faydası Nelerdir?

Saç dökülmesi ve saçlara yeterli bakımın yapılmaması ülkemizle birlikte bütün dünyada büyük bir sorun. Sarımsağın saç dökülmemesine faydası nelerdir, Sarımsak ile zeytinyağı birleştiğinde ortaya neler çıkıyor detaylar haberimizde.

Sarımsağın Saç Dökülmemesine Faydası Nelerdir?
Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir?

Sarımsak, geçmişten günümüze gelen en doğal antibiyotiklerdendir.Başta kalp sağlığı ve damar tıkanıklığı gibi önemli hastalıklara çare olan sarımsak hakkında yapılan bir araştırmaya göre saç bakımından, dökülmesine hatta saç köklerinin güçlenmesine kadar birbirinden farklı sorunlar da çözüm oluyor. Saçlarınızın dökülmesinden rahatsız oluyorsanız mütlaka denemeniz gerekmekte. Sarımsağın içerisinde bulunan vitamin ve mineraller saç bakımında çok önemli rol oynamaktadır. Sarımsağın içinde bulunan seleyum E vitamini ile birleşiğinde hücrelere zarar veren tüm maddelere karşı iyi bir direnç gösterir. Kansere  bile çözüm öreten sarımsağın doğanın en güzel hazinesi bizler için.

SARIMSAĞI NASIL SAÇA UYGULARIZ

Kadınların ve Erkeklerin en büyük sorunu haline gelen saç dökülmeleri insanı psikolojik sorunlara itip kendine olan güvenini yitirmesine sebep olmakta, bu sorunu durdurmak için sarımsağı krem haline getirip içine orjinal zeytinyağı karıştırıp uygulacak bölgelerin nemlenmesi ve daha hızlı derinin dip blgelerine ulaşmasını sağlar. saçın döküldüğü bölümlere sürdükten sanra 10 dakika masaj yapıp iyi bir şekilde onu yedirmeniz gerekmekte, uygulamanızı bitirdikten sonra uyguladığınız bölgeyi hava almaması için bono yada poşet kullabilirsiniz. Kozmetik satan mağazalarda sarımsaklı şampuanları bulabilirsiniz. bulamadığınız taktirde kendiniz sarımsağı şampuanın içine koyup onu hazırlayabilirsiniz.

ZEYTİN YAĞININ YARARLARI

Zeytinyağı

Herkesin beyaz altın olarak bilidiğimiz Zeytin yağı insan vücüdünun çoğu bölümüne şifa kaynağı olmuştur. İçinde E vitamini bulduran ve cildimize sürdüğümüzde yaşlanmayı engleyip vücüt kaslarımızın yüzde yüz çalişmasını sağlamakta, doktarlarında kas ağrısı, bel ağrısı gibi şikayetleri olan hastalara bunu tavsiye ettiği bilinmekte, Sindirim sistemini temizlemek ve bağırsak hareketlerini iyileştirmek için tıbbi bir yağ olarak kullanılır. 

insanların kilo vermek için özellikle zeytin yağını bol bol töketmesi gerekir.araştırmalara göre kilo kaybı için olumlu sonuç doğurmakta.