Teknoloji

err_connection_refused hatası nasıl çözülür ?

Bu konumuzda ERR_CONNECTION_REFUSED hatası için çözümler sunacağız. ERR_CONNECTION_REFUSED  hatası err_ssl_version_or_cipher_mismatch hatası gibi web tarayıcınız ile web sitesi arasında bağlantı sorunlarının olduğunu göstermektedir.

err_connection_refused hatası nasıl çözülür ?
err_connection_refused hatası nasıl çözülür ?

Google Chrome tarayıcımızda herhangi bir sayfayı açarken ERR_CONNECTION_REFUSED hatası alıyoruz. Bu sorunun ana nedeni tek bir kaynaktan kaynaklanmıyor, karmaşık bir hata olduğu söylenebilir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak, bir çözüm bulana kadar aşağıdaki çözümleri denemeliyiz.

ERR_CONNECTION_REFUSED hatası çözüm yolları

ERR_CONNECTION_REFUSED hatası birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Aşağıdaki adımları sırasıyla deneyelim:

  1. Sorun sitede mi yoksa internet bağlantınızda mı, lol? Öncelikle giremediğimiz site dışında başka bir sayfaya girip giremediğinize bakalım. Eğer başka bir siteye girebiliyorsanız sadece o sitede sorun var demektir. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız devam edelim.
  2. Adblocker kullanıyorsanız, aldığınız bu hatayla ilgili olabilir. Kapatmayı deneyin.Bu işe yaramadıysa, bir sonraki adama geçelim.
  3. VPN, proxy yazılımı veya eklentileri kullanıyorsanız, bu yazılımlar olmadan tekrar deneyin. Çoğu zaman, bu tür sorunlara ZenMate, Hotspot Shield ve proxy yazılımı gibi VPN programları neden olabilir.
  4. Sorun yaşıyorsanız lütfen doğru DNS adresi ayarlarına sahip olduğunuzdan emin olun. Eğer sorun hala çözülmediyse, DNS ayarlarınızda bir sorun olabilir.
  5. Eğer hala bir çözüm bulamadıysanız, tarayıcınızı sıfırlamayı deneyin. Sıfırlama, kaynağı bilinmeyen bu tür sorunlar için son çare olsa da, bazı sorunları çözdüğü de görülmektedir.

Ayrıca bakınız

Bunlar İlginizi Çekebilir !