Teknoloji

Google Drive Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır ? 2022

Google Drive, tüm cihazlarınızdaki dosyalara erişmenizi sağlayan bulut tabanlı bir depolama hizmetidir. Fotoğrafları, videoları ve belgeleri saklamak için mükemmeldir.

Google Drive Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır 2022 Güncel
Google Drive Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır 2022 Güncel

Google Drive nedir, ne işe yarar?

Google Drive, çevrimiçi dosya oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan web tabanlı bir depolama hizmetidir. Ayrıca İnternet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan dosyalarınıza erişim sağlar.

Google Drive’ı dünyanın her yerinden dosyalarınızı depolamak, paylaşmak ve üzerinde işbirliği yapmak için kullanabilirsiniz; masaüstü bilgisayarlardan, dizüstü bilgisayarlardan, tablet bilgisayarlardan ve akıllı telefonlardan erişilebilir. Başka biri sizinle bir dosya paylaştıysa (veya özellikle davet ettiğiniz biri varsa), o zaman sizin düzenlemelerinizi de görebilir – herkesin birbirinin değişikliklerini gerçek zamanlı olarak gördüğü bir sosyal ağ gibi çalışır!

Google drive nasıl kullanılır?

oogle drive web tabanlı bir depolama hizmetidir. Ücretsiz olarak 5GB depolama alanı sunar ve bu alan başkalarını hesabınızı kullanmaya davet ederek veya kimliğinizi SMS kısa mesajıyla doğrulayarak 15GB’a yükseltilebilir.

Google drive, fotoğraflar, videolar ve belgeler gibi dosyaları bulutta saklamak için kullanılabilir, böylece internet erişimi olan herhangi bir bilgisayardan veya mobil cihazdan erişilebilirler.

Google Drive’a nasıl dosya yüklenir?

Google Drive, dosyalarınızı çevrimiçi olarak saklamanızı, erişmenizi ve paylaşmanızı sağlayan bir bulut depolama hizmetidir. 15 GB ücretsiz depolama alanı sağlar ve internet bağlantısı olan herhangi bir uyumlu cihazdan erişilebilir.

Dosyaları web üzerindeki dosya yöneticisine sürükleyerek veya Google Drive masaüstü uygulamasını kullanarak Google Drive’a yükleyebilirsiniz.

Araç çubuğundaki “+” simgesine tıklayıp “Yükle “yi seçerek de dosya yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdan dosyayı seçin ve ardından “Aç “a tıklayın.

Google Drive’dan dosyalar nasıl silinir?

Bu bölümde, Google Drive’dan nasıl dosya sileceğinizi öğreneceksiniz. Yukarıda da belirtildiği gibi, Google Drive dosyalarınızı bulutta saklamanıza ve İnternet’e bağlı herhangi bir cihazdan erişmenize olanak tanır. Google Drive’ın en güzel yanı 15 GB ücretsiz depolama alanı sunmasıdır; bu da tüm önemli belgelerinizi sabit diskinizde veya hafıza kartınızda yer kalmaması endişesi olmadan saklayabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak, hesabınızda depolanan ve artık ihtiyaç duymadığınız bazı dosyalar varsa, artık orada olmalarına gerek yoktur ve bu nedenle Google Drive’dan nasıl dosya sileceğinize ilişkin bu makaleyi yazdık.

Bir dosyayı Google Drive hesabınızda kayıtlı dosyalar listenizden kaldırmak için tek yapmanız gereken, ilgili klasörlerdeki her dosyanın sağ üst köşesinde bulunan ‘Sil’ düğmesine tıklamaktır (aşağıdaki resme bakın). Bu düğmeye tıkladıktan sonra, bizi isteyip istemediğinizi soran bir onay mesajı görünecektir.

Bunlar İlginizi Çekebilir !