Ünlüler Ciltlerine Nasıl Bakıyor?

Sağlıklı, güzel ve pürüzsüz bir cilt her kadının hayalidir. Her insan güzel görünmek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Televizyonlarda gördüğümüz, o pürüzsüz ciltlere sahip olan ünlüler cilt bakımını nasıl yapıyor? Cildine nasıl bakıyor? Bu soruların cevabını ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın sırlarını sizlerle paylaşacağız. İlk olarak birkaç ünlümüzün cilt bakımını nasıl yaptığına bakalım.

Deniz Seki

Deniz Seki
Deniz Seki Cilt Bakımı

Şimdilerde şarkılarıyla tanıdığımız ve pürüzsüz bir cilde sahip olan Deniz Seki, eski bir güzellik uzmanıdır. Bu nedenle cildine nasıl bakması gerektiğini de çok iyi bilmektedir. Deniz SEKİ günlük bakım olarak, gözaltlarına gözaltı kremi kullanmaktadır. Göz altı torbalarınızın ya da kırışıklarınızın oluşmasından korkuyorsanız veya varlığından şikâyetçiyseniz gözaltı kremini sizlerde kullanabilirsiniz.

Cildini nemlendirmek için her gün nemlendirici krem kullanan Deniz Seki, hangi nemlendirici kremi kullanıyor bilemeyiz ancak sizler cilt tipinize göre nemlendirici seçmelisiniz. Cildinizin nemlenmesi daha sağlıklı bir cilt için önemlidir. Fakat kullanacağını nemlendiriciyi iyi seçmelisiniz. Yağlı bir cilt tipiniz varsa, yağ içermeyen ya da yağ oranı az olan nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Aynı şekilde karma cilde sahip olan insanlarında seçtiği nemlendiricilerin yağ oranı düşük olmalıdır. Aksi halde cildinizde sivilce artışı ya da siyah nokta artışı gözlemlenebilir. Kuru ciltlerin nemin yanı sıra yağa da ihtiyacı olduğu için yağlı nemlendiricileri seçmeleri tavsiye edilir.

Deniz SEKİ yaptığı makyajı gün sonunda temizlemeyi ihmal etmiyor. Sizlerde güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız, makyajınızı temizlemeden uyumamaya özen göstermelisiniz.

Çağla Şikel

Çağla Şikel
Çağla Şikel Cilt Bakımı

Cilt bakımına önem veren diğer bir ünlümüz ise Çağla Şikel, cildinin güzelliğini yaptığı bakımlarla koruyan Çağla, youtube kanalında sık sık yüzüne yaptığı maskelerle ilgili videolar eklemektedir. Yaptığı maskelerin yanı sıra sürekli bol bol su içmekten bahseden Çağla, cilt güzelliği için yeterli su alınması gerektiğini savunmakta ve bol bol su içtiğini söylemektedir. Sizlerde yeteri miktarda su içiyorsanız (yaklaşık 2 litre) pürüzsüz bir cilt için atılan adımlardan bir tanesini atmışsınız demektir.

Mariah Carey

Mariah Carey
Mariah Carey Cilt Bakımı

Cilt güzelliği büyüleyen bir diğer ünlümüz, Mariah Carey. Pürüzsüz cildinin sırrını düzenli olarak yaptığı kompresten kaynaklandığını söylüyor. Mariah düzenli olarak, süt ve buz karışımının içerisine bir havlu batırarak bu havluyla cildine küçük dokunuşlar yani kompres yaptığını açıklamıştır.

Süt içerisindeki mineraller ve besinler sayesinde cildinizi beslemeye ve dinlendirmeye yardımcı olur. Pek çok kişi ‘süt banyosu’ denen şeyi duymuştur. Sizlerde eğer cildinize iyi geldiğini düşünüyorsanız, süt ile yapılan maskeleri ya da Mariah’ında yaptığı gibi basit kompresleri cildinize uygulayarak cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Birkaç ünlümüz cildine nasıl bakıyor bundan bahsettik. Ancak unutulmamalıdır ki, her cilt tipi farklıdır ve her cilt maskesi herkes tarafından kullanılmaya uygun olmayabilir. Yağlı ciltler için farklı maskeler varken kuru ciltler için daha farklı uygulamalar ve maskeler mevcuttur. Ünlü cildi gibi pürüzsüz ve bakımlı bir cildinizin olmasını istiyorsanız, cilt tipinizi iyi tanımalı ardından cilt sorunlarınıza göre uygulama yapmalısınız.

Sizlerde cilt bakım tüyolarınızı bizimle aşağıda yer alan yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

"Ünlüler Ciltlerine Nasıl Bakıyor?" konusuyla ilgili aşağıda yer alan yorum kısmından ulaşabilir, soru sorabilirsiniz!