Yolculuk Esnasında Kusmayı Engelleme Yolları Nelerdir?

Yolculukları kâbusa çeviren taşıt tutmasına karşı 5-12 yaş arası çocuklar, kadınlar ve yaşlılar daha duyarlıdır. Temiz hava almak, yolculuk öncesi ağır yememek ve yolculuk sırasında kraker atıştırmak işe yarayabilir. Peki taşıt tutmasına karşı neler yapabiliriz?

Yolculuk Esnasında Kusmayı Engelleme Yolları Nelerdir?
Yolculuk Esnasında Kusmayı Engelleme Yolları Nelerdir?

Pek çok kişi araba, otobüs, deniz ve hava ulaşımları esnasında kusma belirtisi görebilir. Bunun pek çok nedeni vardır ama en çok nedeni ise yolculuk yapmayı sevmeyenlerde görünür. Vücut yolculuğa alışmadığı için yolculuk sırasında salya üretimi artar ve kusmaya yönlendirir. Uzmanlara yolculuk sırasında kusma hissinin pek çok nedeni bulunuyor.

Yolculuk esnasında oluşan kusma hissine neden olan salya üretimi kusarken yüksek oranda çıkan asidin dişlere zarar vermemesini sağlamaktadır. Yani bir nevi kontrol mekanizmasıdır.

Yolculuk esnasında kusma hissine yakalanmamak için yapmanız gereken şey zeytindir! Zeytinlerin içerisinde bulunan ve tanin adı verilen madde tükürüğü kurutarak kusma isteğini yok eder. Sadece mide bulantısının ilk aşamasında etkili olan bu çözüm önerisi kusmak üzereyken yapılırsa veya bir şeyler yenirse daha kötü yapabilir.

Yolculuk esnasında kusma aşamasına gelmeden belirli aralıklarla zeytin tüketmeniz yolculuğunuzun daha iyi geçmesine yardımcı olacaktır.

Yakın zamanda yolculuğa çıkacak okuyucularımıza şimdiden iyi yolculuklar diliyoruz.