Aktüel

TOKİ arsa başvuru şartları neler, taksitler ne kadar ve satılık arsalar nerelerde?

TOKİ arazisini nasıl alacağınızı bilmek ister misiniz? Bunu okuyun. Arsa fiyatları ne kadar? 2022’de taksit ödemeleri ne kadar? Satılık TOKİ arsaları nerede? Bütün detaylar bu yazımızda.

toki arsa başvurusu
toki arsa başvurusu

TOKİ arsaları için başvuru tarihi belli oldu. Arsaların yeri, fiyatı, büyüklükleri ve diğer detaylarla ilgili detaylar bireyler tarafından araştırılıyor. Peki TOKİ arsaları için başvuru nasıl yapılır, satılık arsalar nerede? TOKİ arsa fiyatları ne kadar?

TOKİ ARSA BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

TOKİ arsaları için başvurular 10 Ekim -7 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacak.

TOKİ ARSA FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

İki grup arazi uygulaması var. Birinci grupta 500 metrekareye kadar müstakil bir parseli 192 bin 500 lira ve 1604 lira taksitle 10 yıl vadeli olarak satın alabilirsiniz. Alternatif olarak hisseli bir parseli 112 bin 500 lira ve 937 lira taksitle 10 yıl vadeli olarak satın alabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. Vatandaşı olmak

Arsa tahsisi yapılabilmesi için, ilgili kişilerin her birinin veya eşinin ya da reşit olmayan çocuğunun, herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya elverişli bir arsaya veya herhangi bir yerde bir eve veya bir binanın ayrı bir dairesine karşılık gelen bir arsa payına sahip olmaması gerekir.

775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak

Not: Başvuru ücreti 500 TL’dir.

Toki arsa satışları için bilgi geldikçe sayfa güncellenecektir.

Bunlar İlginizi Çekebilir !