DGS Eğitim Rehberlik

DGS Kitap Önerileri (En İyi Kaynak Listesi)

Başarılı bir DGS sınavı için, tavsiye edilen en iyi 2023 DGS kaynak kitaplarından faydalanmanız ve doğru bir çalışma programı ile hazırlanmanız önerilir. Hangi kitapların tavsiye edildiği, DGS çalışma kitaplarından hangilerinin yararlanılması gerektiği, DGS konularını anlatan kitap önerileri, 2023 DGS soru bankası önerileri, DGS çözümlü soruların bulunduğu kitaplar, DGS deneme kitapları gibi konular hakkında kapsamlı bir kitap önerisi listesi hazırlanmıştır.

DGS Kitap Önerileri
DGS Kitap Önerileri

2023 DGS Sınavı için En İyi Soru Bankası, Konu Anlatımlı ve Deneme Kitap Tavsiyeleri – “DGS Kitap Önerileri”

Her yıl zorlaşan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı olmak için adayların disiplinli bir çalışma yapması gerekmektedir. Değişen soruları fark etmek ve buna uygun hazırlanmak önemlidir. Doğru kaynakları bulunarak sınava hazırlanmak için konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, denemeler ve cep kitapları kullanabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavı‘na hazırlanmak için iyi hazırlanmış dgs çalışma programı yanında doğru kaynakları kullanmanız ve en iyi 2023 DGS kitaplarından yararlanmanız önemlidir. DGS tavsiye edilen kitaplar, DGS çalışma kitapları, konu anlatımlı kitaplar, soru bankası önerileri, çözümlü sorular kitapları ve deneme kitaplarını inceleyin ve sınava hazırlanın. Biz de size DGS kaynak kitap önerisi listesi hazırladık. Konu anlatımlı, çözümlü ve deneme kitaplarından seçerek sınava hazırlanabilirsiniz. İster konu anlatımlı kaynaklar, ister soru bankası, ister deneme kitapları kullanın, en iyi kaynakları kullanarak DGS sınavında başarılı olun!

2023 DGS Soru Bankası Önerileri

Sözel Soru Bankaları

Uzman Kariyer Yayınları – DGS Performans Paragraf Soru Bankası

 

“DGS Performans Paragraf Soru Bankası” 248 sayfalık bir kitap olarak hazırlanmıştır ve Uzman Kariyer Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Paragraf alanında eksikliğiniz varsa veya paragraf konularında kendinizi bir soru bankası ile geliştirmek isterseniz, bu kitabı çözmeniz size yarar sağlayabilir. Kitap, taktikler, pekiştirme çalışmaları ve konu etkinlikleri gibi zengin içeriğe sahiptir ve hangi soru tipine nasıl yaklaşılması gerektiğini kavramaya yardımcı olabilir.

DGS Sözel Konu Özetli Soru Bankası 657 Yayınları

DGS Sözel Konu Özetli Soru Bankası 657 Yayınları

Adaylar tarafından sıklıkla kullanılan bu kitap, DGS sorularına benzer sorular içerir ve konuların özetini de sunar. Kitap, soruları çözmek için konuları tekrar etme fırsatı sunar ve çıkmış soruların cevapları da içinde verilmiştir. Sınav için benzer sorular çözerek, öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz ve konuları tekrar ederek bilginiz kalıcı hale gelir.

Ezberbozan KPSS ALES DGS Paragraf Soru Bankası

Ezberbozan KPSS ALES DGS Paragraf Soru Bankası

Önerilen bir kaynak olarak görülen PEGEM Akademi yayınlarındaki paragraf soru bankası, DGS paragraf sorularında net bir artışın etkili olduğu söyleniyor. Bu kitap, KPSS ve ALES gibi sınavlar için Türkçe paragraf soruları için çok iyi bir kaynaktır ve tüm sınavların Türkçe paragraf sorularından başarılı bir şekilde çıkmanıza yardımcı olacaktır. İçindeki sorular, pratik bilgiler ve seçilmiş soru türleri ile birlikte, çıkmış sorular da bulunuyor.

Sayısal Soru Bankaları

657 Yayınları Sayısal Konu Özetli Soru Bankası

657 Yayınları Sayısal Konu Özetli Soru Bankası

657 Yayınları Sayısal Konu Özetli Soru Bankası, ÖSYM sorularına benzer konuları özetleyen ve sayısal soruları içeren bir kitaptır. Sıfırdan DGS’ye girecek adaylar için zor bir kaynaktır. Kendinizi sayısal olarak geliştirmek için bu kaynaktan sorular çözmeye çalışın. Birçok kişinin tavsiye ettiği bir kitap ayrıca net sayılarınızın artmasını sağlayacaktır.

Data Yayınları – Matematk Antrenörü

Matematik Antrenörü” kitabı, Data Yayınları tarafından piyasaya sürülen 182 sayfalık bir kitaptır ve temel matematik eksikliği olanların öğrenmesi amaçlanmıştır. Giriş seviyesi adaylar için önerilir. Eğer uygun buluyorsanız, hemen satın alarak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Birey Yayınları B Serisi Orta Düzey Matematik Gelişim Serisi Video Çözümlü Soru Bankası

Birey Yayınları B Serisi Orta Düzey Matematik Gelişim Serisi Video Çözümlü Soru Bankası

Videolardan yardım alarak, videolu çözümlerle çözemediğiniz soruları veya anlamadığınız konuları izleyebilirsiniz. Birçok DGS adayı tarafından tavsiye edilen iyi kaynaklardan biri olup, orta düzeyde matematik sorularında kendini geliştirmek isteyenler için tavsiye edilebilir.

Dokuz Altı Yayınları KPSS TYT DGS ALES Problemler Mix Kitap

Dokuz Altı Yayınları KPSS TYT DGS ALES Problemler Mix Kitap

Kitap, DGS sorularında problemleri çözmekte zorlanan adaylar için tavsiye edilir. ÖSYM tarzındaki sorular sayesinde, adaylar daha kolay bir şekilde DGS problem sorularını çözebilir. Kitabın içeriğinde problem soruları bulunmaktadır ve sorular şekilli ve renkli olduğundan, anlamanız daha kolay hale gelir.

 

 

DGS Konu Anlatımlı Kitap Önerisi

Tasarı Yayınları DGS Yeni Nesil Konu Anlatımlı

Tasarı Yayınları DGS Yeni Nesil Konu Anlatımlı

Tasarı Yayınları’nın konu anlatımlı kitabı, DGS’ye hazırlanmak isteyen adaylar için ideal bir kaynaktır. Başlangıç seviyesinde DGS’ye yeni başlayanlar için uygun bir seçenektir. Yeni nesil konu anlatımı ve ÖSYM tarzı soruları içeren kitap, önerilen kaynaklar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda soru bankası ve denemeleri de bulunan kitap, uygun fiyatı ile birçok DGS adayının tercihi arasındadır.

Antrenmanlarla Matematik 1-2 Konu Anlatımı

Antrenmanlarla Matematik 1-2 Konu Anlatımı

Antrenmanlarla Matematik serisi, başlangıç seviyesinde matematik konularını çalışmak isteyen veya konularını güçlendirmek isteyen adaylar için tavsiye edilen bir kitap olarak kabul edilir. Sıfırdan matematik çalışmaya başlamak isteyenler için uygun bir seçenek olarak görülür. Bu kitap sayesinde, matematikte sağlam bir temel oluşturabilirsiniz ve seri Antrenmanlarla Matematik 3 ve 4 olarak devam etmektedir.

Benim Hocam Yayınları ALES-DGS Matematik Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları ALES-DGS Matematik Video Ders Notları

DGS’ye hazırlanmak için önerilen bir kaynak olan kitap, DGS sorularına uyumlu bir şekilde tasarlandı. Video desteği de bulunan kitap, adayların DGS’ye kolayca hazırlanmasını sağlar. Benim Hocam Yayınları tarafından hazırlanan DGS ders notları kitabı, DGS’ye hazırlanmak için ideal bir seçimdir ve adaylar Benim Hocam videolarını izleyebilirler.

Benim Hocam Yayınları ALES DGS Türkçe Sözel Mantık Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları ALES DGS Türkçe Sözel Mantık Video Ders Notları

Sizin için DGS hazırlıklarınıza yardımcı olacak bir kaynak önerisi var: Benim Hocam yayınlarından oluşan DGS ders notları kitabı. Kitap, video desteği ile birlikte hazırlanmış ve birebir uyumlu DGS sorularına yanıt vermeyi kolaylaştırır. Ayrıca, sözel mantık ders notları kitabı da mantık sorularını çözmenize yardımcı olacaktır.

Yargı Yayınları YKS KPSS ALES DGS Paragraf + Dil Bilgisi + Problemler Soru Bankası 3 lü Set Kelebek Serisi

Yargı Yayınları YKS KPSS ALES DGS Paragraf + Dil Bilgisi + Problemler Soru Bankası 3 lü Set Kelebek Serisi

Yargı Yayınları kelebek serisi, paragraf, dil bilgisi ve problemler gibi konuların çalışılmasına yardımcı olabilecek soru çözümlü kitaplar sunmaktadır. Bu kaynak, konuları tekrar etmek ve bol soru çözerek anlamaya yardımcı olacaktır. Kitap seti şeklinde almak istemiyorsanız, tek tek de satılmaktadır. Örneğin sadece problemler konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, sadece o kitabı alabilirsiniz.

2023 DGS Çıkmış Sorular Kaynak Önerisi

Filozof Yayıncılık DGS ARŞİV Sayısal + Sözel Son 13 Yıl Çıkmış Sorular 2 li Set

Filozof Yayıncılık DGS ARŞİV Sayısal + Sözel Son 13 Yıl Çıkmış Sorular 2 li Set

Bu kitap, son 13 yılın çıkmış DGS sorularının tek bir kitapta toplandığı bir öneridir. ÖSYM’nin DGS soru tarzını görmek isteyenler bu kaynaktan yararlanabilir. Kapsamlı bir kitap olarak tavsiye edilir, ancak çözümler kitabın içinde yer almaz, PDF olarak Filozof yayıncılık sitesinde yayınlanır. Soru çözümlerinin kitabın içinde bulunmaması, kitabın daha ince olmasını ve kendinizi denemenizi sağlar. Kitabın sayısal veya sözel olarak ayrı ayrı versiyonları da mevcuttur.

Yediiklim KPSS ALES DGS Sayısal + Sözel Mantık Çıkmış Sorular

Yediiklim KPSS ALES DGS Sayısal + Sözel Mantık Çıkmış Sorular

ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavında adayları zorlayacak ALES tarzı mantık soruları da sorabilir. Sözel ve sayısal mantıkta zorlanan adaylar için bu kaynak tavsiye edilir. Sorular üzerinden pratik yaparak konuya hâkim olabilirsiniz. Geçmiş yılların sorularını inceleyerek DGS soru tarzını öğrenmiş olursunuz.

2023 DGS Hazırlık Deneme Önerisi

Pegem Akademi Yayınları DGS Tamamı Çözümlü 10 Deneme

Pegem Akademi Yayınları DGS Tamamı Çözümlü 10 Deneme

DGS hazırlıklarınızda her hafta en az bir deneme çözmenin önemi var. Deneme çözmeyi sınava yaklaştıkça arttırarak zaman ayarlamanızı ve konu eksiklerinizi belirlemenizi sağlar. Süreyi yetiştirmede sorun yaşamanız durumunda, denemelere öncelik verilerek bu sorunun aşılabileceğine inanıyoruz.

İsem yayıncılık DGS Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı

İsem yayıncılık DGS Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı

Dikey geçiş sınavına hazırlanmak için konuları kavradıktan sonra deneme çözmelere geçin. Sınavın son aylarına deneme çözmeye başlamayın, deneme çözerek kendinizi DGS ortamına alıştırın. İsem Yayınları tarafından hazırlanan DGS çözümlü deneme seti ile deneme sorularını çözebilirsiniz. Farklı kaynaklardan farklı sorular çözerek sınava hazırlanabilirsiniz.

 

Bunlar İlginizi Çekebilir !