Finans

Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank borç erteleme nasıl yapılır? Vakıfbank kredi borcu erteleme nasıl yapılır? Vakıfbank kredi erteleme talebi, Vakıfbank borç erteleme şartları neler? İşte rehber niteliğinde bir yazı, bütün soruların cevapları…

Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır
Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır

Vakıfbank, müşterilerine kredi kartı ve kredi ürünleri de dahil olmak üzere bir dizi finansal hizmet sunan bir Türk bankasıdır. Vakıfbank, öncelikle fazla geliri olmayan ancak faturalarını ödemek veya başka türlü karşılayamayacakları bir şeyi satın almak için fazladan paraya ihtiyaç duyan bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Eğer siz de böyle bir bireyseniz, bu bankanın müşterisi olduğunuz süre boyunca bir noktada kendinizi Vakıfbank borç ertelemesine ihtiyaç duyarken bulabilirsiniz; eğer öyleyse, onlardan böyle bir düzenlemeyi nasıl talep edeceğinizle ilgili tüm bilgileri okumaya devam edin!

Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

 • VakıfBank kredi ertelemesi mümkündür.
 • Kredi kartı ödemesi Vakıfbank tarafından ertelenebilir.
 • Bireysel kredi geri ödemesi Vakıfbank tarafından da ertelenebilir.
 • Konut kredisi ödemeleri Vakıfbank tarafından da ertelenebilmektedir.

Vakıfbank Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi borcu erteleme adımları aşağıdaki gibidir:

Size en yakın şubeye giderek erteleme formu isteyin. Formu gerekli tüm bilgilerle doldurun ve 100 TL (Türk Lirası) başvuru ücreti ile birlikte ekleyin. Banka 20 gün sonra size talebinizi kabul ya da reddettiklerini belirten bir yanıt gönderecektir. Talebinizi kabul ederlerse, rahatlama zamanı çünkü artık bu kadar kısa bir süre içinde bu tutarı geri ödemenize gerek yok!Talebiniz reddedilirse, itiraz etme hakkınız vardır. Kararlarından hala memnun değilseniz, mahkemeye gidebilir ve adli inceleme talep edebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Erteleme Talebi

Aşağıdaki adımları takip ederek Vakıfbank ile uzatma talebinde bulunabilirsiniz:

 • Hesabınıza giriş yapın ve üst menü çubuğundaki “Kredilerim” seçeneğine tıklayın.
 • Ödemesini ertelemek istediğiniz kredinin yanındaki “Uzatma Talep Et” seçeneğine tıklayın.
 • Talep ettiğiniz erteleme süresini girin ve bu sayfanın altındaki “Gönder “e tıklayarak başvurunuzu onaylayın.

Talebiniz başarıyla gönderildikten sonra bir e-posta onayı gönderilecektir. Başvurunuzun işleme alınması bir iş gününe kadar sürebilir, ancak genellikle bundan daha hızlı bir şekilde işleme alınır. Kredinizi erteleme süresi içinde geri ödemezseniz, o zamana kadar (ve sonrasında) faiz tahakkuk etmeye devam edeceğini bilmelisiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

VakıfBank kredi kartı borcunuzu ertelemek için doğrudan banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Erteleme talebinde bulunmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Vakıfbank’ın www.vkb.com.tr adresindeki web sitesine gidin.
 • Sayfanın sol üst köşesindeki “kredi kartı” sekmesine tıklayın.
 • Bu metin kutusunu görene kadar aşağı kaydırdıktan sonra “kredi kartı borç erteleme talebi” bağlantısına tıklayın; doldurun ve gönderin

Vakıfbank Borç Erteleme Şartları

Erteleme koşulları her borç türü için farklıdır.

Borçlarınızı ertelemek için beyana ve süreye uygun olarak gerekli belgeleri VakıfBank’a teslim etmeniz gerekmektedir.

Örneğin

 • Erteleme talebinizi iletmeden önce kredi ödemenizi bir yıl içinde en az bir kez 3 ay geciktirdiyseniz (örneğin 6 ay veya daha fazla), bu kredinin 6 ay daha ertelenmesi ancak bu süre zarfında herhangi bir geç ödeme olmaması durumunda mümkündür. Bu süre zarfında bir geç ödeme olursa, bu ek bir erteleme ayı olarak sayılır ve bundan sonra sadece 4 ay daha erteleme yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, verilen bilgilerin Vakıfbank borcunu nasıl erteleyebileceğinizi öğrenmenizi kolaylaştıracağını umuyoruz. Borçsuz olma yolculuğunuzda size başarılar dileriz!

İlginizi çekebilir: 

 

Bunlar İlginizi Çekebilir !