Hava Durumu

Adana Hava Durumu

Adana hava durumu nasıl olacak ? Adana hava durumu 15 günlük tahmin ? Adana ilgili bütün hava tahminleri sürekli güncel bir şekilde bu sayfada yer alacaktır.

adana hava durumu
adana hava durumu

Türkiye’nin güneyinde bir şehir olan Adana, yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçen Akdeniz iklimine sahiptir. Yazlar sıcaktır, sıcaklıklar Temmuz ve Ağustos aylarında ortalama 26 °C civarındadır, ancak bundan daha da sıcak olabilir. Nisan ortasından Ekim ortasına kadar kuzeyden veya kuzeydoğudan tozlu rüzgarlar esmektedir. İç kesimler kış aylarında hiç yağmur almaz ancak ilkbahar ve sonbaharda yoğun yağış görülür.

Adana’nın dağlık kesimlerinde ise karasal iklim nedeniyle kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Yaz aylarında en yüksek hava sıcaklığı ortalama 29°C’dir. Kasım 2019’da en sıcak şehir 30,6°C ile Adana olmuştur. Adana’da hava durumu verilerimize göre en soğuk kış ayı Ocak, en sıcak yaz ayı ise Ağustos’tur.

Ağustos ayında ortalama yağış miktarı 6 mm, en yüksek yağış miktarı ise Aralık ayında 137 mm’dir. Yıllık ortalama yağış miktarı 630mm ile 700mm arasında değişmektedir.

Adana şehir merkezinin doğu bölgesinde yer alan İncirlik, Türkiye’nin en önemli bölgelerinden biridir. Diğer bölgelerden farklı bir iklime sahiptir ve kendine has bir hava tarzı vardır. Adana’da yaz aylarında ortalama sıcaklık 23 santigrat derece iken Aralık-Şubat ayları en soğuk aylar olarak kabul edilir.

Adana Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü (Adana Meteoroloji) bölgeden günlük hava tahminleri ve sıcaklıkları sunuyor. Sayfa, mevcut en güncel bilgilerle güncellenecektir.

Adana Akdeniz’in güneyinde, Konya, Kayseri ve Mersin arasında 1 m yükseklikte yer almaktadır. Kaçınılması gereken aylar Ocak, Şubat, Mart ve Kasım aylarıdır. Ani yağışlar ve yağış oranları gibi bilgilere web sitemizdeki 15 günlük Adana hava durumu tahminimizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca ani fırtına, şiddetli sağanak yağış ve sel uyarıları Adana hava durumu sayfamızda üst kısımda uyarı simgesi ile duyurulmaktadır. Adana için nem ve rüzgar hızı, bulut oranı, hava basıncı gibi (yaz aylarında da sıklıkla takip edilmesi gereken) değerler her yarım saatte bir güncellenmektedir.”

Hava Durumu Adana, Türkiye ve dünya için doğru ve zamanında hava durumu bilgileri sağlamayı taahhüt eden bir ekip tarafından oluşturulmuştur. Bu sitede Adana için hava durumu tahminlerinin yanı sıra Adana ilçeleri için de hava durumu tahminleri bulunmaktadır. Ayrıca Seyhan, Kozan, Ceyhan, İmamoğlu, İncirlik, Karataş, Karaisalı, Yumurtalık, Pozantı, Saimbeyli, Tufanbeyli, Feke ve Yakapınar yerleşim yerleri için de hava tahminleri bulunmaktadır. Sayfanın üst kısmında yer alan arama kutusunu kullanarak Türkiye ve belli başlı dünya merkezleri için arama yapabilirsiniz. Adana’daki güncel hava durumu hakkında günlük güncellemeler ile Twitter veya Facebook gibi sosyal medya kanallarında Hava Durumu Adana için en güvenilir bilgi kaynağı olan sitemizi takip ederek paylaşımlarımızdan faydalanabilirsiniz

Adana’da deniz suyu sıcaklıkları

Karataş ve Sarımsaklı’da su sıcaklığı sırasıyla 28,7°C ve 28,3°C iken Yumurtalık’ta 28,4°C’dir.

İlgili Konumlar:

Bunlar İlginizi Çekebilir !