Kötü Kokan Çamaşırlar için 5 Doğal Çözüm Önerisi

Belki de kıyafetlerinize sinen ve bir türlü geçmeyen kötü bir kokudan muzdaripsiniz. O zaman belki de en sevdiğiniz kıyafetinize veda etmek zorunda kalacaksınız? Endişelenmeyin! İşte kıyafetlerinizdeki kokudan kurtulmanıza yardımcı olacak 5 çözüm…

Kötü Kokan Çamaşırlar için 5 Doğal Çözüm Önerisi
Kötü Kokan Çamaşırlar için 5 Doğal Çözüm Önerisi

Beyaz Sirke

Giysilerdeki kokuları doğal yollarla gidermek istiyorsanız, beyaz sirke satın alın ve çamaşır makinenizin yumuşatıcı bölümüne çamaşır yıkama döngüsünün başında yarım bardak dökün.

Soğuk Baskı

Önce giysilerinizi hava geçirmez bir poşete koyun, ardından poşeti bir gece buzdolabında bekletin. Son olarak, giysilerinizi yıkayın ve havayla kurutun. Kötü kokular kaybolacaktır.

Limon Suyu

Giysilerinizdeki kötü kokudan sıkıldınız mı? İşte size bir ipucu: Limon suyunun sitrik asit içeren yapısı ve ferah kokusu sayesinde giysilerinizdeki kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Öncelikle bir limonun suyunu sıkın ve 2 litre su ile karıştırın. Ardından kıyafetlerinizi bu karışımda yaklaşık 1 saat bekletin. Son olarak yıkayın, durulayın ve havayla kurutun ve kıyafetlerinizin yenilenmiş görünümünün tadını çıkarın.

Çay Ağacı Yağı

Kötü kokan kıyafetlere biraz çay ağacı yağı sürmeyi denediniz mi? Bir sprey şişesinde biraz çay ağacı yağı ve suyu karıştırın ve kokudan şikayetçi olduğunuz kıyafetlerin üzerine bolca sıkın. Bir saat bekledikten sonra kokunun gittiğini görebilirsiniz!

Portakal Kabuğu

Kıyafetlerinizden çıkmayan ter, rutubet ve kızartma kokusuyla baş etmeniz için kolay bir çözümümüz var. İşte portakal kabuğu! Yapmanız gereken tek şey bir portakalı soymak ve kabuğunu iki litre su ile kaynatmak. Ardından kıyafetleri beş dakika boyunca bu suda bekletin. Son olarak, üç saat sonra yıkayın ve havayla kurutun. Kötü kokunun yok olduğunu göreceksiniz.

Özellikle koltuk altı terlemesi ile oluşan kokular için etkili yöntemlerdir.