Whatsapp Çıkartma Nasıl Yapılır? Whatsapp’ta Sticker Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Whatsapp çıkartmaları nasıl yapılır? Whatsapp’ta nasıl çıkartma yapabilirsiniz? Whatsapp, mesajlaşma uygulamasına kullanıcıların özel çıkartmalar yapmasına olanak tanıyan yeni bir özellik getirdi. İnsanlar artık fotoğraflarını yükleyebilir, düzenleyebilir ve ardından bunlardan çıkartmalar oluşturabilir. Ancak kendi çıkartmalarınızı oluşturmanın iki yöntemi var; biri uygulamanın içinden Çıkartma Yap aracını kullanmak, diğeri ise harici uygulamalarla yapıp whatsapp’ınıza eklemek.

Whatsapp Çıkartma Nasıl Yapılır? Whatsapp'ta Sticker Yapma Yöntemleri Nelerdir?
Whatsapp Çıkartma Nasıl Yapılır? Whatsapp’ta Sticker Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Çıkartma veya sticker olarak da adlandırılan emojiler, çok çeşitli hareketli veya durağan görüntülerdir. Karakter, görüntü, metin veya resim şeklindeki bu emojiler, mesajlaşma sırasında kendimizi daha iyi ifade etmemizi ve gerçek tepkimizi yansıtmamızı sağlayan eklentilerdir. Kısacası, duygularla yazmanıza izin verecekler. Not: Hareketli stickerlar daha dikkat çekicidir !

Whatsapp Çıkartma Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta çok çeşitli çıkartma koleksiyonları,emoji ve memojiler var. Çok çeşitli çıkartma paketleri arasından seçim yapabilir ve şimdiye kadarki en iyi sohbet deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Çıkartma göndermek için önce çıkartma göndermek istediğiniz sohbeti açın.
 2. WhatsApp’ta çıkartmaları kullanmak için bir çıkartma paketi eklemeniz gerekir. Bunu yapmak için WhatsApp’ı açın ve EmojiÇıkartmalarEkle menülerine sırasıyla dokunun.
 3. Yeni emoji ve çıkartmalar almak için çıkartma paketlerini indirin.

İndirme bölümünde sorulursa dosya boyutu seçeneğine dokunarak değiştirebilirsiniz.

Çıkartmaları indirmek basittir. İndirildikten sonra, indirme tamamlandığında yeşil bir onay kutusu görünecektir. Bu, işlemin başarıyla tamamlandığını ve artık bunları sohbetlerinizde kullanabileceğinizi gösterir.

Geri” menüsüne tıklyarak mesajlarınızda yukarıdaki adımları kullanarak indirdiğiniz sticker’ları kullanabilirsiniz.

Çıkartma galerinize mesaj penceresindeki “çıkartmalar” menüsüne dokunarak erişebilirsiniz.

Whatsapp’ta Sticker Yapma Yöntemleri

Sık kullandığınız çıkartmaları Whatsapp’ta favorilere ekleyerek onlara kolayca erişebilirsiniz. Artık onları Çıkartma bölümünde tekrar tekrar aramak zorunda değilsiniz. Son Kullanılanlar seçeneği de en son kullandığınız çıkartmaları gösterir, böylece onları kolayca görüntüleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Çıkartmaları favorilere eklemek için, çıkartmanın üzerine dokunmanız ve WhatsApp’ta Favorilere Ekle’ye basmanız gerekir. Emojiler – Çıkartmalar bölümünden de herhangi bir çıkartmayı favorilere ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde, herhangi bir çıkartmayı favorilerden kaldırmak için, WhatsApp’ta çıkartmanın üzerine gelmeniz ve çıkartmaya dokunmanız gerekir. Daha sonra WhatsApp’taki Sık Kullanılanlardan Kaldır seçeneği ile çıkartmayı sık kullanılanlardan kaldırabilirsiniz. Aynı işlemi Emojiler – Çıkartmalar – Favoriler bölümünden de yapabilir ve WhatsApp’ta çıkartmalarınızı bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

 

WhatsApp İçin Nasıl Çıkartma Oluşturulur?

Whatsapp çıkartmaları tasarlamanızı ve teknik olarak yetenekli olmanıza gerek kalmadan kolayca ölçeklenebilir uygulamalar oluşturmanızı kolaylaştırmak için hem Android hem de iOS için örnek uygulamalar sunuyoruz. Gelişmiş uygulama geliştiricileri, daha zengin çıkartma uygulamaları tasarlamak için WhatsApp tarafından desteklenen API setlerini ve arayüzleri de kullanabilir.

Çıkartma uygulamanızı tasarlarken ihtiyaç duyacağınız gereksinimlerin ve ipuçlarının tam listesi için örnek uygulamalarla ilişkili README dosyalarına bakın.

Çıkartmaların Whatsapp’ta kullanılabilmesi için aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

 • Her çıkartmanın saydam bir arka planı olmalıdır.
 • Çıkartmalar tam olarak 512 x 512 piksel olmalıdır.
 • Her bir çıkartmanın boyutu 100 KB’tan küçük olmalıdır.

Çıkartmalar çeşitli arka planlar üzerinde işlenir ve her çıkartmanın dışına 8 piksellik bir kenarlık ekleyebilirsiniz. Örnek Photoshop (PSD) dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Whatsapp Eğlenceli Hazır Çıkartmalar Nasıl Yapılır?

Biz bugün Sticker Maker for WhatsApp uygulamasını kullanarak nasıl sticker yapılır onu anlatıyor olacağız.

 1. Sticker Maker for WhatsApp” uygulamasını iOS veya Android marketten indirin.
 2. Create a new stickerpack” butonuna tıklayın.
 3. Burada size çıkartma paketinin adı sorulacak. İstediğiniz ismi yazın ve “create” butonuna tıklayın.
 4. Oluşturmak istediğiniz çıkartmanın kapak fotoğrafını seçin ve ardından çıkartma eklemeye başlayın.
 5. Sticker Maker for WhatsApp programı ile dilediğiniz resmi istediğiniz gibi kesin.
 6. “Yes, Save Sticker” menüsüne tıklayın. İşlem tamamdır !

 

İlgili Yazılar :

Whatsapp’a sticker ekleme

Sticker yapma uygulamaları