Finans

Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank kredi erteleme nasıl yapılır? Akbank kredi erteleme koşulları nelerdir? Hızlı nakit paraya ihtiyacınız olduğunda, seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı inceleyin.

Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank ortalama faiz oranlı kredi nasıl ertelenir? Devam eden pandemi nedeniyle Akbank kredi ortalama faizli kredilerini ertelemek isteyenler için bu işlemin neden yapıldığını yazımızda sizlere sunuyoruz.

Akbank ve diğer birçok banka zor zamanlarda müşterilerine kredi erteleme imkanı sunuyor. Ancak müşteriler, ödeme güçlüğü çekmeleri halinde kredilerini ertelemeyi değil, yeniden yapılandırmayı tercih edebilirler. Normal koşullar kredilerin yeniden yapılandırılmasını gerektirmezken, doğal afetler veya yaygın salgın hastalıklar gibi büyük acil durumlar istisnadır. Ancak Akbank, Ekonomik İstikrar Kalkanı programı çerçevesinde kredilerini erteleme imkanı sunmaktadır.

Akbank Kredi Ertelemesi Yapılıyor Mu?

Daha önce çalışma saatlerini 12:00’den 17:00’ye uzatan ve ATM’lerden para çekme limitlerini artıran Akbank, kredi ve kart ödemelerini erteleyerek müşterilerine büyük bir rahatlama sağlayacak. Akbank, 30 Nisan’a kadar olan bireysel ve tüzel kişi borçlarının anapara, faiz ve taksit ödemelerini, müşterilerin talep etmesi halinde 30 Haziran’a kadar erteleyebilecek.

Akbank Kredi Erteleme Şartları

Banka kredisi erteleme koşullarından bahsedecek olursak, Akbank’ın herhangi bir ön koşul olmaksızın erteleme yaptığını belirtelim.

AktifBank, talep edilmesi halinde anapara, faiz ve taksit ödemelerini 30 Nisan 2020 tarihine kadar erteleyecek. 30 Nisan’a kadar tüm ATM, mobil ve internet işlemleri (eft, havale) ücretsiz olacak. Günlük ATM’den para çekme limiti 5.000 TL, toplamda günlük para çekme limiti ise 10.000 TL olarak belirlendi ve ek ücret alınmayacak. Bu uygulama 30 Nisan 2020 tarihine kadar yapılabilecektir. ATM’lerden para çekme, para yatırma ve kredi kartı ödemeleri gibi işlemler 30 Nisan’a kadar ücretsiz olarak gerçekleştirilebilecek.

Akbank Kredi Erteleme Telefon Numarası Nedir ?

Akbank kredi erteleme telefon numarası 444 25 25‘tir. Bu telefon numarası üzerinden müşteri destek hattına bağlanabilir ve erteleme talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca web sitesi üzerinden T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girdikten sonra https://www.akbank.com/basvuru/erteleme/ sayfasına giderek de başvuru yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 

Bunlar İlginizi Çekebilir !